Milé nevěsty, svatební objednávky přijímám pouze do 8. 6. 2024. Poté již nastupuji na mateřskou a začínám si dopřávat klidu. Děkuji za pochopení.

Svatby

Kluci z bedýnky Vás blejsknou

Matěj a jeho kolegové se postarají o zábavu, která na svatbách nesmí chybět. Zajistí fotokoutek s jejich Fotící bedýnkou plnou švandy. A nejen to, s ní si zaplatíte i milé kluky, kteří se o chod bedýnky po celou dobu starají. Hosté tak dostanou všechny instrukce přímo od Matěje a jeho týmu a Vy se už o nic strachovat nemusíte. 

 

1. Kdo přesně stojí za značkou fotící bedýnka?

foticibedynka-2Za celou značkou Fotící bedýnka stojím já Matěj a můj skvělý tým. Jakmile se rozhodnete Fotící bedýnku kontaktovat pro realizaci fotokoutku, budu to já, který s vámi bude komunikovat a vše zařídí.

 

2. Kde sídlíte a kam až jste schopni bedýnku dopravit?

Jsme z Vysočiny, konkrétně z Velkého Meziříčí, což je takový střed České republiky. Ideální bod, ze kterého to máme kousek úplně všude. Rádi tedy dorazíme do Prahy, Brna, Liberce, Ostravy, Českých Budějovic … no prostě kamkoliv. :)

 

3. Vysvětlíte mým čtenářům, jak přesně bedýnka funguje?

Moc rád! Určitě znáte klasické fotokoutky, kde se buď fotíte sami pomocí Instaxu nebo třeba svatební fotograf chvíli udělá i fotokoutek. U první varianty se s tím musí hosté technicky poprat sami a svatební fotograf se spíše soustředí na průběh celé akce.

My jsme si vzali ze všeho trochu a vytvořili jsme Fotící bedýnku - jedná se o fotostroj, ve kterém se při focení vidíte na obrazovce a můžete udělat takovou pózu, která se vám líbí. Hned poté, co vás Fotící bedýnka vyfotí, přidá na fotku grafickou lištičku, kam hodně často píšeme např. jména novomanželů, datum, a ladíme ji do stejné grafiky jako je např. svatební oznámení. Celé zpracování se děje v řádech sekund a finální fotku si pak svatební hosté mohou ihned nechat vytisknout kolikrát jen chtějí, jelikož nabízíme vždy neomezený tisk. Fotku si také můžou hosté hned poslat v digitální podobě na svůj e-mail.

Hned jak fotokoutek zabalíme, pospícháme na naši základnu, kde všechny vyfocené fotky nahrajeme do online galerie na náš web www.foticibedynka.cz, kde si mohou všichni hosté ale i novomanželé fotky prohlédnout.

 

4. Co všechno je zahrnuto v ceně?

Úplně všechno. V rámci svatebního fotokoutku je v ceně zahrnutý neomezený tisk fotografií, plno rekvizit, aby focení nebylo nuda, parádní fotopozadí z naší nabídky, zpracování grafiky lištičky do fotografie na přání, online galerie již do druhého dne, zasílání fotografií rovnou na svatbě na e-mail a taky usměvavá a zkušená obsluha, která se postará o hladký průběh svatebního fotokoutku. Nevěsta s ženichem tedy nemusí nic řešit, o všechno se postaráme my.foticibedynka-5

 

5. Co je třeba zajistit dopředu?

Dopředu je potřeba promyslet umístění Fotící bedýnky na svatbě. Pro fotokoutek potřebujeme prostor 3 x 3 metry a klasické připojení k elektřině. Fotokoutek není problém zrealizovat jak uvnitř tak i venku. S Fotící bedýnkou dokážeme přivést i náš fotostan.

 

6. Čím konkrétně je bedýnka unikátní a proč by tedy neměla na svatbách chybět?

Každému klientovi dokážeme fotokoutek připravit na míru, aby byl na 100 % spokojený. Jsme flexibilní a vždy nás uvidíte s úsměvem od ucha k uchu. Náš přístup ke každému návštěvníkovi je individuální, a proto zamračené fotky nevedeme. Celý fotokoutek děláme od srdce a s profesionálním přístupem.

 

 1. Kdo s nápadem přišel a bylo následně obtížné ho zrealizovat?

S nápadem zrealizovat Fotící bedýnku jsem přišel já. Už předtím jsem realizoval fotokoutky, kde jsem sám fotil. Už to bude 5 let, kdy vznikla naše úplně první Fotící bedýnka. Každou chvilku vymýšlíme něco nového a Fotící bedýnky, které máme už dvě, neustále vylepšujeme.

 

8. Kolik svateb jste dosud odfotili? Jaké další typy akcí jste navštívili?

Strašně moc, aktuálně jsme již zrealizovali více než 235 fotokoutků po celém Česku. Fotíme na firemních večírcích, oslavách, promo akcích, významných kulturních akcí, dětských karnevalech, maturitních plesech a taky na letních festivalech.

 

9. A teď to nejdůležitější - na kolik to nevěstu s ženichem přijde?

Dobrá otázka. Pro každou akci připravujeme cenu zcela na míru a proto je úplně nejlepší odeslat nám pomocí tohoto (https://foticibedynka.cz/poptavka) jednoduchého formuláře informace o akci a do několika hodin bude mít nevěsta s ženichem cenovou nabídku na e-mailu.

 

10. Kam se ubíráte v budoucnu? Je ještě prostor pro růst?

Máme radost, že můžeme fotit nejen na nejrůznějších svatbách, jak malých, komorních, tak i velkých, ale i na akcích jako Ples VUT, což je největší ples v Česku, pro různé velké společnosti nebo na zajímavých místech jako např. Národní muzeum v Praze. Jak jsem říkal již ze začátku, neustále něco nového zkoušíme a realizujeme, takže prostor pro růst určitě je. Zrovna mám v hlavě jeden větší nápad, který bych moc rád zrealizoval.

 

 foticibedynka-3

 

Mockrát děkuji za všechny odpovědi ☺

 

Flortýnka a její kytice

Dnes bych Vám chtěla představit Kristýnu, která pod značkou Flortýnka tvoří svatební kytice, ale také váže květiny k jiným příležitostem. Potkala jsem ji na svatebním veletrhu, kde svou krásnou práci vystavovala a nejedna nevěsta se u jejího stánku zastavila a žádala si kontakt. Kiku jsem vyzpovídala, abych pro vás, milé nevěsty, zjistila ty nejdůležitější informace. 

 

 1. Řekni nám úvodem, jak ses k floristice dostala. 

Už od malička jsem díky svému okolí měla ke květinám vztah. A vlastně tím, že teď dělám floristiku se jen potvrdilo, že vazbu na květiny a zahradničení máme v rodině.

Studovala jsem střední zahradnickou školu v Ostravě. Po dobu studia jsem paradoxně neměla floristiku ráda a zaměřovala jsem se více na zahradní architekturu. Později jsem se ale dostala k možnosti brigádně pracovat v květinářství a tím se ve mně probudila floristka. Floristiku jsem také studovala na vysoké škole v Lednici.

 1. Kde přesně působíš a kam až své květiny dodáváš? Může si je objednat nevěsta z druhé strany republiky?

DSC04635Působím v Ostravě, svatby jezdím zdobit přímo na dané místo, ale pouze v oblasti Moravy. Nevěsty si ale můžou objednat například květinové náramky, hřebínky a podobně, které mám na svém eshopu, popřípadě mi napsat s konkrétním přáním na barvu a velikost.

 1. Jakým způsobem si u Tebe mohou nevěsty květiny objednat?

Kontaktovat mě mohou na mých webových stránkách přes email, zprávou na Instagramu nebo Facebooku.

 1. Nabízíš zajištění květinové výzdoby celého svatebního dne?

Ano, vše, co patří ke svatebnímu dni. Dělám výzdoby od těch malých např. jen vázičky na stoly, až po větší výzdoby podle přání.

 1. Co přesně tedy zvládneš navázat? Je něco, na co by sis netroufla?

 Asi není nic, na co bych si v rámci floristiky netroufla. Vždy se snažím nevěstám vyjít vstříc a všechno beru jako výzvu.

 1. S jakými květinami nejčastěji pracuješ?

DSC7235-scaledMoje nejoblíbenější jsou Eustomy, česky jícnovka. Je to květina, která hodně lidem připomíná malé růžičky. Na jednom stvolu má více květů a má dlouhou dobu trvanlivosti, což je ideální pro svatby, kdy květiny jsou většinou delší dobu bez vody. Mám ji i odzkoušenou v květinových náramcích, kde je pro mě vždy jasnou volbou.

 1. Jaké květiny jsou mezi nevěstami nejpopulárnější?

Už pár let jako největší trend ve svatbách jsou určitě luční květiny a hodně se objevují požadavky na eukalyptus, se kterým ráda pracuji i já, protože krásně v aranžmá vydrží po celý svatební den.

 1. A na kolik u Tebe nevěstu vyjde ten nejdůležitější prvek - její svatební kytice?

Nejde říct jedna cena, protože každá kytice se skládá z jiných květin a záleží i na vývoji cen na burze, kde květiny nakupuji. Například v posledních měsících v rámci celosvětového zdražování šly ceny květin bohužel nahoru.

Svatební kytice většinou vychází od 1000,-.  Pokud se nevěsta rozhodne i pro např. kytice pro družičky a svědkyni, tak je potom celková částka nižší, protože květiny nakupuji ve velkoobchodě, kde se květiny kupují po více kusech. Vždy cenu domlouvám s nevěstou podle návrhu kytice a pokud je pro ni cena vysoká, tak to dále upravujeme.

 1. Kolik času Ti navázání velké svatební kytice zabere?

Většinu času mi zabere očištění a příprava květin, pak samotné vázání kytice, pokud není nějak konstrukčně náročná asi okolo půl hodiny. Ale je pravda, že pak kolem kytice dlouho chodím, jestli vypadá dobře, aby byla co nejvíce dokonalá, přeci jen je to důležitý prvek svatby.

 1. Závěrem - co Tě odlišuje od konkurence?

S nevěstami jsem vždy v kontaktu a domlouváme vše do posledního detailu. Snažím se, aby každá kytice byla originální, nevěsty vždy poprosím, aby si vyhledaly fotky kytic, které se jim líbí, abych věděla jaký styl preferují, ale pak se snažím kytici udělat tak, aby byla něčím originální.  

 

Kristýnce děkuji za poskytnutí rozhovoru a věřím, že si ji teď najde o to víc nevěst, které se na ni obrátí a budou ve svůj svatební den okouzlené její prací.

DSC_8349

 

 

Svatební sezona 2022

Milé nevěsty, 272849371_610485690041899_3408283240354921543_n

svatby snad letos konečně budou mít plnou zelenou a žádná vládní opatření je nebudou omezovat a já tedy doufám, že pokud jste svatbu odkládaly, tento rok už si svá ano řeknete. 

Za leden jste toho u mne objednaly spoustu, ale pro případ, že některé stále váhají, oficiálně hlásím, že objednávky na svatební sezonu 2022 jsou otevřeny a já jsem zvědavá, jaké nádherné doplňky společně vykouzlíme.

Velké množství nevěst z Ostravy jsem potkala 4. a 5. 2. na Svatební Ostravě - svatebním veletrhu, který navštívilo okolo 1500 nastávajících s doprovody. Můj stánek jste mohly najít v sále č. 2 a vidět tak na vlastní oči, jak mé psané zboží vypadá.

 

Jedna vada na kráse bude ale přelom květen/červen, protože to je termín, kdy na svět přijde naše první miminko, takže budu minimálně měsíc mimo. Proto moc prosím, oslovte mě zavčasu, ať nejste zklamané, že budu muset odříct nebo dokonce nebudu moci reagovat. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

proužek oddělovač shoptet

 

S čím vším Vám pomůžu? 

- svatební jmenovky na stůl (papírové, plexi, achátové, dřevěné, břidlicové, pryskyřicové, lasturové)

- poděkování rodičům/svědkům či svatební sliby (papírové, achátové, plexi)

- ramínka (nevěsta, ženich, svatba + datum, družičky + jména)

- uvítací cedule různého typu (plexi, dřevěné)

 

Dále mne nevěsty individuálně žádají o:

- digitální návrhy všeho druhu (tvorba monogramu, návrh svatebního oznámení)

- nadepsání obálek

- nadepsání menu/uvítání/zasedacího pořádku na papír

Tyto položky v mém e-shopu nenajdete, cenu domlouvám individuálně s každou nevěstou, nejčastěji dle času stráveného nad objednávkou.

proužek oddělovač shoptet

 Jmenovky na svatební stůl

Jednou z nejžádanějších položek na mém webu jsou jednoznačně jmenovky na stůl. Způsobů, jak dát svým hostům najevo, kde sedí, je mnoho. Zlatou klasikou jsou jednoznačně kartičky z papíru, nejčastěji o rozměrech cca 8x4cm. Tyto jednoduše vyšperkovat je snadné - nechat je popsat ručně, krásným písmem. A to je přesně to, co nabízím. Insta182Papír sladíme do barev svatby. Inkoust použitý na jmenovky je nejčastěji černý, nebo bílý, tak, aby byl krásně čitelný a nezanikal. V nabídce je i zlatá, stříbrná, měděná.

 

Komu tento jednoduchý styl nestačí, může sáhnout po jmenovkách s luxusně působící třásní, doplněných o něžný pauzovací papír. Barvy střapců naleznete v nabídce produktu samotného. Papír poté sladím ke střapci nebo se společně domluvíme, jakou barvu hledáte. 

Insta496

 

Velkým hitem na samotném veletrhu byly pudrové svitky se zlatými lístky. Ty nevěstám učarovaly, protože jsou tak jednoduché a přesto efektní.Insta508

 

Pokud si ale potrpíte na luxus, pak jistě oceníte nádherné polodrahokamy, které si hosté nadšeně odnášejí i jako dárečky. Jsou jimi achátové plátky, které se dají objednat hned v 6 barvách, přičemž momentálně frčí smaragdově zelená verze. Pravda, jsou to nejdražší jmenovky, které nabízím, ale považte, že se jedná o polodrahokam. Ještě o krůček dále a je to jako byste měly jmenovky psané na křišťálu. 

Insta457

 

V neposlední řadě jsou stále oblíbenější jmenovky psané na plexisklo, které lze upravit do jakéhokoli tvaru. Jsou úžasné tím, jak přizpůsobivé mohou být. Nejen již zmíněným tvarem, jelikož si můžete nechat vyřezat třeba i srdce, ale také barvou, která absolutně odpovídá barevnému ladění celé svatby. Stačí je podmalovat správně namíchaným akrylem, a to buď zcela nebo jen velmi moderním jedním tahem, a okouzlit své hosty něčím nevídaným. 

Insta444

 

Další materiály, které ve svém obchůdku nabízím, jsou jmenovky z březových koleček, břidlice a pryskyřice, pokud jste zastánci více eco-friendly možností. Nevěsty se ale musí míst na pozoru, jelikož jde opravdu o přírodní materiály, každý se tvarem liší, břidlice se může lehce drolit, kůra z koleček zase odlupovat a pryskyřice je odlévaná, výška jmenovek tedy kolísá.

Insta273 Insta456 Insta506

 

CELOU NABÍDKU SVATEBNÍCH JMENOVEK NAJDETE ZDE

 

proužek oddělovač shoptet

Cedule, cedulky, ceduličky

Uvítací i jiné cedule jsou na svatbách velkým hitem! Může jít o sklo, zrcadlo, plexi, dřevo či plátno. V posledních letech jim kralují cedule na plexisklech, jelikož jsou odolné, lehké, vypadají skvěle a dají se snadno personalizovat a sladit do barev svatby. Přesně tyto Vám na svém e-shopu od února nabízím. Jsou rozčleněny dle typu, jejich velikost najdete v popiscích, tvarem odpovídají buď čtverci či obdélníku, ale lze individuálně domluvit také kruh (ten je za příplatek, jelikož je třeba jej nechat vyřezat na míru). 

 

Jak přesně na cedulích pracuji?

- Domluvíme text (jména hostů, položky menu,...)

-  Ručně digitálně vytvořím návrh, který Vám zašlu ke schválení

- Nechám vyřezat z vinylu (samolepící folie)

- Vycentruju a nalepím na ceduli

- Ceduli přeleštím, případně podmaluji barvou, zabalím a posílám k Vám

Pokud na tom trváte, mohu cedule popsat v klasickém slova smyslu (akrylovou barvou), ovšem od tohoto jsem upustila, jelikož se stávalo, že se barva odštípnula nebo po kontaktu s tekutinou smazala. Vinyl zajistí, že text je bezchybný. 

Insta473  Insta469  Insta470

Druhou možností je nechat si popsat vlastní ceduli, ať už skleněnou či třeba zrcadlo z rodinného dědictví, většinou v krásném zlatém zdobeném rámu. Zde je třeba ceduli přivézt a vyzvednout osobně v Ostravě Porubě. 

 

CELOU NABÍDKU CEDULÍ NAJDETE ZDE

 

proužek oddělovač shoptet

Další doplňky

Z dalších svatebních maličkostí jsou oblíbená nadepsaná svatební ramínka na svatební šaty či ženichův oblek. V nabídce jsou všelijaké barvy a je možno se domluvit na různých textech. Nejčastěji je to pouze slovo nevěsta nebo ženich, jindy iniciály s datem svatby, nebo jména malých či velkých družiček. 

Není problém doplnit text drobnou ilustrací, nejčastěji to jsou něžné větvičky.

Insta308 Insta314 Insta370 Insta377 IMG_1751

 Absolutním klenotem mé nabídky jsou velké achátové plátky sloužící jako poděkování rodičům či svatební sliby. Nevěstinky si je často berou ve stejné barvě jako malé achátkové jmenovky, nebo naopak kupují jen tyto acháty pro své rodiče v barvách svatby. Jediným omezením zde je maximum 30 slov. 

Achátům v minulém roce vévodila růžová, zelená a šedá barva. Jelikož jde o tak luxusní kousek kamene, rodiče si jej rádi vystavují. Dokupujete k nim tedy i průhledné stojánky, které mám v nabídce.

Insta327

Insta393   Insta356

 

Individuální nabídka

Pokud jste nenašly, co jste hledaly, můžeme se individuálně domluvit na návrhu tiskovin, nejčastěji tedy jde o digitální návrh, který následně používáte, kde uznáte za vhodné.

- Můžete si tak se mnou domluvit návrh monogramu, který využijete právě na svatebním oznámení, ve svatebních novinách, na svatebním webu nebo jsem schopna domluvit vlastní motiv svatební pečetě. 

- Dále je možno nechat si akvarelem namalovat ilustraci, která opět může doplnit svatební oznámení a další tiskoviny. 

- Nebo mi dodat text a nechat si napsat uvítací texty, menu, zasedací pořádky apod. digitálně, ty si pak sami vytisknete buď doma nebo v lokální profi tiskárně.

Anusara ukázka  Magnolie ukázka  Zasedák ukázka

 

V případě zájmu o individuální nabídku mne zkontaktujte na emailu julielligraphy@email.cz nebo skrz sociální sítě, Facebook či Instagram.

 

 

 

 

Mám radost z každé svatby, na které se mohu podílet. Těším se na budoucí spolupráci,

Julie

3 položek celkem
Zpět do obchodu